Festiwal Kultur Świata

Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy
Dlaczego Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy ?

Festiwal Kultur Świata – Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy to pierwsza i największa impreza festiwalowa o tematyce podróżniczej w województwie podkarpackim, odbywająca się nieprzerwanie od 2009 roku. Od samego początku wydarzenie to skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, dla których chęć świadomego poznawania świata i nowych ludzi jest czymś więcej niż tylko kolejnym sposobem spędzania wolnego czasu.

W trakcie 10 dotychczas zorganizowanych edycji Festiwalu odbyło się ponad 150 autorskich wystąpień zaproszonych gości połączonych z multimedialnymi pokazami fotografii, projekcje filmów podróżniczych i dokumentalnych, premierowe wystawy fotografii oraz liczne spotkania z autorami najciekawszych naszym zdaniem, branżowych pozycji książkowych na polskim rynku wydawniczym.

W 2018 roku, na zakończenie 10. jubileuszowej edycji Kalejdoskopu odbyło się także wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert zespołu RAZ DWA TRZY, w ramach ubiegłorocznej trasy koncertowej pt. “Ważne Piosenki”. Wszystko to w wyjątkowym miejscu – Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Województwa Podkarpackiego G2A ARENA w Jasionce k/Rzeszowa, gdzie już niebawem – na przełomie listopada i grudnia 2019 roku spotkamy się po raz kolejny, aby – po raz jedenasty – wspólnie odbyć niezapomnianą podróż przez świat!

Jak co roku, chcemy w jednym miejscu i czasie zgromadzić wszystkich tych, którzy w sposób ciekawy – ale przede wszystkim inspirujący i edukacyjny – zaprezentują naszej Publiczności swoje pasje, dokonania i osiągnięcia; zarówno wyczynowych eksploratorów jak i autostopowiczów, alpinistów i zwyczajnych wędrowców, prawdziwych odkrywców, “rasowych” podróżników, grotołazów i żeglarzy. Jednym słowem tych wszystkich, dla których podróżowanie – bardziej niż celem samym w sobie – jest pasją i sposobem na pełne i aktywne doświadczanie życia.

Postaramy się, aby – podobnie jak w ubiegłych latach – również i w tym roku, podczas zbliżających się trzech dni Festiwalu cała zgromadzona Publiczność mogła doświadczyć czegoś nowego, wciągającego i pasjonującego. Czegoś, co jednym z nas pozwoli jeszcze lepiej poznać miejsca z różnych względów niedostępne i nieosiągalne, a innym zapewni motywację do zaplanowania i odbycia własnej podróży życia!