Goście Festiwalu

Łukasz Czepiela

Łukasz Czepiela pochodzi z Rzeszowa, na co dzień jest pilotem rejsowym w jednej z popularnych linii lotniczych, w której siada za sterami Airbusa…

Czytaj dalej »

Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki przez wiele lat był dziennikarzem Programu III Polskiego Radia, gdzie zarażał pasją do muzyki. Obecnie można go usłyszeć w Radiu 357.

Czytaj dalej »

Maria Garus

Maria Garus poza działalnością podróżniczą, zawodowo zajmuje się transferem wiedzy i innowacji, badaniami naukowymi, działalnością edukacyjną…

Czytaj dalej »

Paweł Kunz

Paweł Kunz – jest dziennikarzem od wielu lat pracującym w branży turystycznej. O podróżach opowiada w mediach, branżowych kongresach i spotkaniach.

Czytaj dalej »

Krystian Artur Bielatowicz

Krystian Artur Bielatowicz jest fotografem, filmowcem, podróżnikiem. Specjalizuje się w dokumencie fotograficznym i filmowym. Swoje projekty dotyczące szamanizmu w Peru i Meksyku publikował w National Geographic. Ambasador Panasonic Polska, Peak Design i Synco.

Czytaj dalej »

Adam Jarniewski

Adam Jarniewski na Grenlandii mieszka od ponad 16 lat. Jest nauczycielem. Życie codzienne swoje i swojej Rodziny opisuje na blogu Poznaj Grenlandię. Jest również autorem dwóch książek: Nie mieszkam w Igloo, Listy z Grenlandii.

Czytaj dalej »

Kasia i Łukasz Gawlasowie

Kasia i Łukasz Gawlasowie czyli PodrozoVanie! We wrześniu 2017 roku po raz pierwszy spotkali się z terminem „van life”, a im głębiej wchodzili w temat, tym mocniej czuli, że muszą przekonać się na własnej skórze, jak to jest żyć w drodze. Miesiąc później powstało PodróżoVanie.

Czytaj dalej »

Jan Koza, Krzysztof Klepek i Tomasz Ostrowski

Jan Koza, Krzysztof Klepek i Tomasz Ostrowski są ratownikami Grupy Bieszczadzkiej GOPR i na co dzień mieszkają w Bieszczadach. Od wielu lat uprawiają ski-alpinizm, a swoje doświadczenie wykorzystują zarówno podczas działań ratunkowych, jak i podczas indywidualnych i zespołowych startach w zawodach.

Czytaj dalej »

Iwona Marczak

Iwona Marczak – jest z wykształcenia fizjoterapeutką i graficzką, ale na co dzień pracuje jako wykładowczyni. Z zamiłowania podróżniczka, psia mama i artystka.

Czytaj dalej »

Andrzej Bargiel

Andrzej Bargiel – jako pierwszy i dotychczas jedyny człowiek w historii zjechał na nartach z drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi – K2 (8 611 m).

Czytaj dalej »

Adam Wajrak

Adam Wajrak – dziennikarz, przyrodnik i podróżnik, który na Kalejdoskop Podróżniczy przyjeżdża ze swoją najnowszą książką pt. „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”.

Czytaj dalej »