Goście Festiwalu

Jędrzej Majka

Jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych

Czytaj dalej »

Piotr Wnuk

Pasjonat podróży w stylu wagabundy. Przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę.

Czytaj dalej »

Iśka Marchwica

Na co dzień pracuje w Muzeum Inżynierii Miejskiej, etnomuzykolog. Współzałożyła i przez blisko dziesięć lat współprowadziła portal Etnosystem.pl.

Czytaj dalej »

Dawid Tomala

Lekkoatleta, reprezentant Polski, zdobywca złotego medalu w chodzie sportowym na 50 km na tegorocznych XXXII Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020…

Czytaj dalej »

Jakub Łuczak

Pochodzący z Rzeszowa, polski plantator winorośli w Kachetii. Początkowo chciał importować gruzińskie wina do Polski, ale w końcu kupił w jednej z kachetyjskich wsi stary dom, na tyłach którego posadził pierwsze winorośle.

Czytaj dalej »

Monika Witkowska

Podróżniczka (odwiedziła około 180 krajów), miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie). Na co dzień – dziennikarka i przewodniczka trekkingów wysokogórskich.

Czytaj dalej »

Paweł Pabian

Jest zapalonym miłośnikiem gór i przewodnikiem górskim z uprawnieniami na cały teren Beskidów, poczynając od Beskidu Śląskiego na Bieszczadach kończąc.

Czytaj dalej »

Dagmara Bożek

Dagmara Bożek – ur. w 1986 roku w Krakowie. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia tłumaczka języka rosyjskiego. Uczestniczka 35 Wyprawy Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie i 40 Wyprawy Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego…

Czytaj dalej »

Antoni Myśliborski

Antek Myśliborski – programista z zawodu, podróżnik i fotograf z pasji. Od prawie 10 lat udaje mi się łączyć te dwa przeciwstawne światy jako cyfrowy nomada. W trakcie swoich podróży zwiedziłem wiele krajów Azji, Europy i Afryki, w niektórych z nich mieszkając po wiele miesięcy.

Czytaj dalej »

Jerzy Arsoba

Jest podróżnikiem, fotografem, organizatorem wypraw. Pomieszkuje na Pomorzu Zachodnim i Podkarpaciu, wiek 54 lata. Studiował elektronikę z cybernetyką oraz teologię z filozofią, co wskazuje na wewnętrzny dualizm techniczno-humanistyczny.

Czytaj dalej »

Kasia, Marek i Malwinka Szewczyk

Kasia, Marek i Malwinka Szewczyk rodzina z Krakowa, której największą pasją są podróże. Marek – programista, Kasia – właścicielka butiku z rękodziełem CraftDNA, a poznali się studiując fizykę…

Czytaj dalej »