Kuba Witek – Uciec z Wysp Owczych [PODCAST] #MiedzyBiegunami

Był gościem 15. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Teraz o Wyspach Owczych opowiadał w programie Między Biegunami w Radiu Kraków. Program Między Biegunami emitowany jest w każdą sobotę o 15:05. Podcastów można także słuchać w Spotify.

Wyspy Owcze, chociaż coraz liczniej odwiedzane przez podróżników, pozostają nadal daleką, dziką północą. To świat, którego chce się doświadczyć, aby móc z niego uciec i potem za nim tęsknić.

Kuba Witek spędził na archipelagu prawie dwa lata. Przemierzył większość farerskich szlaków, doświadczając piękna i surowości natury. Jednak w tej podróży najważniejsze były spotkania z ludźmi. O mieszkańcach archipelagu nakręcił dwa filmy dokumentalne. Niezwykle bliskie, jak na cudzoziemca, więzi z Farerami pozwoliły mu poznać prawdziwe motywy owianego złą sławą polowania na grindwale.

„Uciec z Wysp Owczych” to także zapis z podróży w czasie – od trudnych początków pierwszych osadników do życia w dobrobycie, rodzącego nadmierny konsumpcjonizm. Dodatkowo Kuba Witek, którego mieliśmy okazję poznać podczas 15. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego przed laty był raperem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *